Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Diameter | 50mm |
| Product Type | RRL Hose Pipe |
| Brand | Ignitis |
| Color | Red |
| Door Type | Double |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Door Type | Double Door |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Glass Type | Breakable Glass |
| Size | 2100 x 900 x 600 |
| Brand | IGNITIS |
| Finishing | Powder Coated |
| Sheet Thickness | 18 gauge |
| Corrosion Protection | Powder Coated |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Door Type | Double Door |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Glass Type | Breakable Glass |
| Size | 750 x 600 x 250 mm |
| Brand | IGNITIS |
| Weight | 11 kg |
| Finishing | Powder Coated |
| Sheet Thickness | 18 gauge |
| Corrosion Protection | Yes |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Door Type | Single Door |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
| Glass Type | Toughened Glass |
| Size | 2100 x 900 x 600 |
| Brand | IGNITIS |
| Finishing | Galvanized |
| Sheet Thickness | 18 gauge |
| Corrosion Protection | Yes |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Material | Ms |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | MS |
| Brand | Ignitis |
| Door Type | Double |
| Color | Red |
| Size | 4X5Feet |
| Usage | Mall,Office,School |