Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Size | 750 x 600 x 250 mm |
| Door Type | Double |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Brand | IGNITIS |
| Weight | 19 |
| Sheet Thickness | 18 swg |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Material | Mild Steel |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Mall ,Office,School |
| Size | 750 mmX600 mmX 250 mm |
| Color | Red |
| Brand | Ignitis |
| Height | 2.5Feet |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finishing | Glossy |
| Product Type | Double Door |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Door Type | Double Door |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Square |
| Glass Type | Breakable Glass |
| Size | 750 x 600 x 250 mm |
| Brand | IGNITIS |
Product Details:
| Size | 750 x 600 x 250 mm |
| Door Type | Double |
| Shape | Square |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Brand | IGNITIS |
| Weight | 16 |
| Usage/Application | to hang fire rrl hose pipe |
| Color | p.o. red |
| Material | Mild Steel |
| Product Type | Double Door |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Door Type | Double Door |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Glass Type | Breakable Glass |
| Size | 750 x 600 x 250 mm |
| Brand | IGNITIS |
| Weight | 11 kg |
| Finishing | Powder Coated |
| Sheet Thickness | 18 gauge |
| Corrosion Protection | Powder Coated |